Eestis disainitud lasteriided Mimi Disain - Mariliis AngerMa olin väga õnnelik kui ma kuulsin, et Kuressaares avatakse lõpuks H&M, sest mulle nende lasteriided meeldivad. Jõudiski kätte avamisaeg ja oh seda üllatust kui selgus, et poiste (beebid kuni umbes suurus 80) jaoks on lausa 2x2 meetrit ala loovutatud, seevastu tüdrukute riiete valik oli nii suur, et võttis lausa silme eest kirjuks. Poistele ilusate riiete leidmine ei ole just kõige kergem ja täpselt selline asi panebki otsima firmasid, mis teeks ka poistele isikupäraseid riideid ning üheks neist on Mimi Disain, mis saigi alguse just samal põhjusel.
Mimi Disain sai alguse 4 aastat tagasi kui kaks noort ema Irene Heidmets ja Merilin Neering tõdesid, et praktiliselt võimatu on leida kaubandusest ägedaid lasteriideid. Esimesed katsetused sai tehtud re-use põhimõttel isade triiksärkidest tehtud jumpsuite'ga, mis osutusid väga populaarseks. Sellele järgnesid tüdrukute kleidid, pluusid, poiste püksid. Kuna nõudlus Mimi lasteriiete järele üha paisus, siis kasvas algselt ise välja mõeldud, lõigatud ja õmmeldud kodus, õhtuti tegemisest õige pea täiskohaga töö. Täna valmistab Mimi Disain väikeseeriatena poiste ja tüdrukute riideid alates beebidest lõpetades teismelistega. Valikus on poiste ja tüdrukute jumpsuite'd, body'd, pluusid, püksid, dressid, joped, mantlid, mütsid & sallid. Lisaks tüdrukutele kleidid, seelikud, tuunikad. Aeg - ajalt rõõmustatakse ka emmesid naiste kleitide ja mantlitega, et emmed saaks sama ilusad olla kui tütred. Mimi Disain kasutab võimalikult palju looduslikke kangaid ja võimalusel ka orgaanilist kangast. Nende eesmärk on pakkuda täiskasvanute moest inspireeritud lasteriideid, mis on kvaliteetsed ja mugavad kanda.Eestis disainitud lasteriided Mimi Disain - Mariliis AngerMeie kliimas on väga tähtis, et riided oleks ilmastikukindlad ja seda eriti praegusel aastaajal, sest sa ei saa kunagi kindel olla, milline ilm see tunni pärast õues võib olla. Praeguste ilmadega olen mitu korda jäänud mõtlema, et äkki panen Juuniori liiga paksult riidesse või äkki just on tal seljas liiga vähe riideid, sest ilm võib olla väga petlik. Isegi kui panen talle mitu kihti tavalisi riided (st. mitte k/s kombeka) selga, siis vihma eest pole ta ikkagi kuidagi kaitstud. Siin tulevadki appi softshell kangast valmistatud riided, mis on suurepärased, sest need on nii tuule- kui vihmakindlad. Piltidel ongi Juunioril seljas Mimi Disaini softshell jumpsuit (SEE), müts on samuti neilt, aga see on juba ammu ostetud ja kahjuks seda nende e-poes ei leidugi. Kes ei ole nii suur mustvalge fänn kui seda olen mina, siis on seda jumpsuiti saadaval ka värvilisena - autodega (SIIN), kolmnurkadega (SIIN) ja rebastega (SIIN).
Mimi Disain on meie pere suur lemmik ja olen korduvalt sealt riideid ostnud. Kõik on alati korralikult õmmeldud, riideid ei veni pesus välja ega kaota värve ning need näevad teistsugused välja. Kes nüüd ütleb, et hind on kallim, siis jah on küll natuke kallimad asja, aga sa ei saa võrrelda ju masstootmist ja käsitööd :)Eestis disainitud lasteriided Mimi Disain - Mariliis AngerMul on ka teile hea uudis, sest loosi läheb 50€ Mimi Disaini kinkekaart. Nagu ma juba mainisin, siis leidub seal igale vanusegrupile midagi ja tegu on väga heade & kvaliteetsete riietega :)
Loos toimub seekord hoopis Instagramis ja osalemiseks mine SIIA. Pane follow @mariliisanger ja @mimidisain kontodele ning märgi kommentaaridesse ka sõber, kes võiks sellest loosist huvi tunda :)
Võitja selgub nädala pärast ehk 26.september!Eestis disainitud lasteriided Mimi Disain - Mariliis Anger

 
Loe edasi

Enne kui ma rasedaks jäin olin ma kindel, et mitte kunagi ei liitu ma ühegi beebigrupiga, sest need kohad pole päris normaalsed. Kuna viimasel ajal olen ma nii palju negatiivset nende kohta lugenud, siis tahtsingi just sellest täna natuke rääkida, sest ka mina olen ühe grupi liige. Või noh alguses olin lausa kahe grupi liige, aga ühest lahkusigi sellepärast, et see oli konkreetne ussipesa. 

Üks päev sõbranna näitas mulle oma gruppi ja ma olin ikka väga üllatunud, mis seal toimus. Grupi loojal on vist võim pähe löönud, sest kõik peab käima tema taktikepi järgi. Kui kellegi arvamus tema omaga ei ühti, siis visatakse see inimene lihtsalt grupist välja. Eriti kütavad kirgi mähkmed (ainult öko ja kallis on ok, Pampers on ju keemiapomm), kandekotid (BB kott on parim ja ergonoomilised kotid on ajupesu ning vaid lollidelt raha ära võtmine), lamamistoolid (kes see üldse oma last lamamistooli paneb???) ja toit (annad oma lapsele RPA/poest ostetud püreesid? RONGAEMA). 

Näiteks postitas inimene sinna gruppi pildi, kus nad käisid matkal ja viiekuune laps oli BB kotiga kaasas. Kõik kiitsid takka kui armas pilt ja üldse nii tublid, et sellise tegevuse beebiga koos ette on võtnud, AGA siis üks ema julges mainida, et kandekoti valik pole just kõige parem ning soovitas mõnda muud proovida. Mitte ühestki otsast polnud tegu negatiivse kommentaaariga ja see ema väga ilusti seletas, miks see pole hea jne. Selle asemel, et suhtuda asja mõistlikult, läks taaskord lahti sõda - küll õeldi, et koguaeg on beebisid sellistest kottides kantud ja nad on ok ning ega neid kotte muidu ei tehtaks kui need poleks head, küll õeldi, et pole vaja oma negatiivsust pritsida ja asi lõppes sellega, et ilmselgelt on see inimene, kes soovitas paremat kandekotti, lihtsalt kade, et tal sellist kotti pole. Appi! Päriselt ka? Kui see oleks mina olnud selle ema asemel, siis ma oleks küll tänulik, et keegi juhib minu tähelepanu asjale, mida ma varem ei teadnud. Ma ei võtaks sellist asja kuidagi solvanguna vaid olekski lihtsalt tänulik, et keegi mu silmad avas. Jah, nii palju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid arvamusi, kuid kui minu arvamus kellegagi ei ühti, siis ma ei lähe ju seda talle peale suruma, siis miks osad siiski arvavad, et nende arvamus see ainuke ja õige on? Kui sul pole midagi head/tarka õelda, siis milleks üldse midagi õelda? 

Veel olen ma tähendanud, et kui inimene teeb midagi ebasobivat, näiteks annab oma kuuekuusele proovida sefiiritorti, siis negatiivselt kommenteerijatele põhjendavad nad seda sellega, et aga vanasti tehti/anti ka ja näe ta on ju elus. "See oli vaid nii väike tükk, et ta pole sellest midagi saanudki"  - seda enam, miks sa siis üldse talle seda proovida annad kui see nii väike amps oli ja ta sellest midagi ei saa? Miks see siis andmata ei võiks jääda, kui ta sellest midagi ei saa ju? Seega väide, et vanasti anti/tehti ka ei ole väga pädev. Jah, vanasti olidki paljud asjad teisiti, aga kõik areneb, elu liigub edasi, inimesed saavad targemaks ja luuakse paremaid, mugavamaid ja beebisõbralikumaid asju. Selle asemel, et oma silmaringi avardada (ja et su beebi saakski vaid parimat), ollakse kinni mingites vanades piirides.

Üks asi, mis mind veel pisut kukalt paneb kratsima on minisünnipäevade suursugune tähistamine. "Jagage kontakte, kellelt tellida järgmiseks kuuks tort!" - kas see pisut ülepingutatud pole? Laps on nagunii alles nii väike ja tema sellest koogist rõõmu ei tunne, siis miks peab see olema mingi eriti uhke ja spetsiaalselt valmistatud? Jah, me ka tähistame sünnipäevi, aga kordagi pole ma ekstra tellinud seda kooki kuskilt. Mõnikord küpsetan ise või kui lähen Juuniori sünnipäeval poodi ja juhtun koogiletist mööda minema ning midagi mind seal kõnetab, siis jah ikka ostan kooki, aga kui pole midagi isuäratavat, siis pole midagi katki ka.

Rääkides nüüd sellest grupist, kus mina olen, siis meie väike novembrikate grupp on suurepärane. Päriselt ka! Inimesed on mõistlikud, keegi ei kisu riidu ja ei suru peale oma arvamust. On arutelud ja inimesed annavad nõu/soovitusi, jagatakse pilte, rõõme ja muresid - kõik jääb gruppi. Mul on küll väga hea meel, et liitusin sellise grupiga, sest seal on koos minuga sarnases olukorras inimesed. Jah, sa saad rääkida ka oma elukaaslase/sõbranna/emaga sellest kõigest, aga see pole see, sest nad ei ole äsja sünnitanud ja nad ei ole 24/7 beebiga koos. Mina soovitan küll liituda sellise grupiga, kus on samaealised beebid koos ja kui sul läheb õnneks ning satud heasse gruppi, siis leiad sealt mõttekaaslasi ja sõbrannasid :)

Millised kogemused on teil beebigruppidega?

 
Loe edasi

Blush pink lace dress - Mariliis Anger - heleroosa kleitKui ühel kleidil on taskud, siis see kuidagi automaatselt tõmbab mind juba selle poole ja kui ma seda kleiti nägin, siis teadsin, et see peab mu omaks saama. Sellel on täpselt õige pikkus, õige materjal, õige värv JA isegi taskud! Kuna mul on sünnipäev varsti tulemas, siis otsisingi selleks puhuks kleiti ja tundub, et olen selle nüüd leidnud :)

If a dress has pockets I'm instantly drawn to it, because I think it just makes the dress look extra cool and when I first laid my eyes on this dress I knew I had to get it. Love the lenght, the material, the colour AND it even has pockets! My birthday is coming up soon and I was looking for a dress for that and I think I found the perfect one for it :)Blush pink lace dress - Mariliis Anger - heleroosa kleitDress - HERE / Earrings - Choies / Shoes - ASOSBlush pink lace dress - Mariliis Anger - heleroosa kleitBlush pink lace dress - Mariliis Anger - heleroosa kleitBlush pink lace dress - Mariliis Anger - heleroosa kleitBlush pink lace dress - Mariliis Anger - heleroosa kleit

 
Loe edasi

Outfit of the day - Shein white ruffle sleeve and bow blouse, H&M black jeans, New Look white shoes, baby pink Shein bag with gold details, Pieces pearl earrings, Rich Gone Broke Watch - Mariliis Anger

Kui keegi peaks küsima, mis värvi riideid mul kapis kõige rohkem on, siis ilma mõtlemata saaksin vastata, et musti ja valgeid. Need on 2 mu lemmikvärvi ja sobilikud igas olukorras. Pluus, mida kannan, oli armastus esimesest silmapilgust - off-shoulders lõige, puhvis varukad ja see lipsuke - tellitud on see SIIT. Kuigi mulle nii naljalt värvid ei meeldi, siis üks värv, mis on tee leidnud mu südamesse, on heleroosa. See kott on mu ammune lemmik ja selle värv + kuldsed detailid muudavad selle minu jaoks ideaalseks. Tellitud on see juba aastaid tagasi SheIn'ist ja kahjuks seda enam seal ei müüda, aga leidsin sarnase koti SIIT. Kes ütles, et Hiinast normaalset asja ei saa ja see laguneb nagunii kohe esimesel kandmise korral ära? Minu tellitud asjad on küll heaks näiteks, et kui osata vaadata ning otsida, siis saab sealt ikka väga korralike asju :)

If anyone should ask me what colour are most of my clothes, then its easy - black & white. You can never go wrong with wearing these colours. The blouse you see me wearing was a love at first sight - love the off-shoulders look, the sleeves and also the bow in the fronth - ordered it from HERE. You don't see me wearing colour that much, but one of the colours I've started loving is this blush pink. The bag I wore is one of my favorite bags in my wardrobe - this colour + the golden details make it perfect for me. I ordered it years ago from SheIn, but they don't sell it there anymore, but I found a similar bag from HERE. Who said you can't order good things from China, because the quality is always super bad and it will fall apart when touching it? What I have ordered from there has always been great, you just got to know what to look for :)

Outfit of the day - Shein white ruffle sleeve and bow blouse, H&M black jeans, New Look white shoes, baby pink Shein bag with gold details, Pieces pearl earrings, Rich Gone Broke Watch - Mariliis Anger

Jeans - H&M / Blouse - HERE / Bag - Shein (similar HERE) / Shoes - New Look / Earrings - Pieces / Watch - Rich Gone Broke

Shein white ruffle sleeve and bow blouse, H&M black jeans, New Look white shoes, baby pink Shein bag with gold details, Pieces pearl earrings, Rich Gone Broke Watch - Mariliis Anger

Outfit of the day - Shein white ruffle sleeve and bow blouse, H&M black jeans, New Look white shoes, baby pink Shein bag with gold details, Pieces pearl earrings, Rich Gone Broke Watch - Mariliis Anger

Outfit of the day - Shein white ruffle sleeve and bow blouse, H&M black jeans, New Look white shoes, baby pink Shein bag with gold details, Pieces pearl earrings, Rich Gone Broke Watch - Mariliis Anger

 
Loe edasi

Shein autumn fashion jacket - Marliis Anger - sügismood jakid jopedSügistuuled juba vaikselt puhuvad ja ega see suvelõpp enam kaugel pole ka, seega on praegu täpselt õige aeg hakata sügiseks valmistuma ja selleks valisingi välja 9 jakki & mantlit, mis külmemal sügispäeval sooja annavad. Selle hooaja populaarsemad värvid on sinepikollane, veinipunane, sõjaväeroheline ja helehall ning need kõik ka siit kollaažist leiad. Minu erilised lemmiku siit valikust on see seemisnahkne heleroosa mantel (number 3) ja sõjaväeroheline neetidega jakk (number 9), mis kindlasti lähevad mu ostukorvi :)

1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9

Slowly starting to prepear for fall and for today I picked out 9 cool jackets and coats that will keep you warm in the fall. The most popular colours this season are mustard yellow, wine red, military green and light grey, but also you can never go wrong by wearing black or blush pink! The suede blush pink long coat (number 3) and military green studded jacket (number 9) are definetly going to my shopping cart :)

 
Loe edasi