Tundub täitsa uskumatu, et lõpuni on vaid nii natukene jäänud ja kogu see aeg on lausa lennanud mööda ning mõtlesin täna väikse update'i teha, et kuidas kõik läinud on. Vaikselt kosun, turseid ei ole jätkuvalt, beebi liigutused lähevad iga päevaga järjest tugevamaks... ühesõnaga hästi! Tegelikult võin nüüd esimest korda ka natuke kurta raseduse pärast, sest eelmise nädala lõpus hakkas selg õrnalt valu tegema, aga tänu jumalale, et alles nüüd ja nii lõpus! Enamus inimesi räägivad, et kui nad dekreeti jäävad, siis alles hakkavad beebile asju valima ja ostma ning mind vaadati ikka päris imelikult kui mul juba 5ndal kuul enamus ostetud olid, AGA ma ei suuda ennast ära tänada, et meil põhimõtteliselt kõik vajalik ostetud on, sest ausalt õeldes ei viitsiks ma praegu küll kuskil poes ringi rullida ja mingeid vankreid jne valida (eriti kui seljaga pole ka just kõige paremad lood). Ma soovitan küll juba varakult asju vaatama hakata, sest sa ei või kunagi teada, mis "hädad" sul lõpus võivad ilmneda. Näiteks kui varasemalt läksin tööle 5-7 minutit, siis praegu on see tänu seljavalule 20 minutit. Õnneks 1st oktoobrist hakkab mul dekreet ja siis saan rahulikult kodus olla ning puhata. Oktoobris käin ka kahes perekooli loengus ning ongi see sünnituse aeg käes :)
Kui nüüd tahaks veel vinguda, siis olen tüdinenud ka pidevast wcs käimisest ja seda eriti öösel (minimaalselt 3 korda :D ). Muidu magamise ja mugavate pooside leidmisega probleeme pole ja põhimõtteliselt siiani magan (peaaegu) kõhuli. Jätkuvalt ei ole ma omale suuremaid/raseda riideid ostnud - püksid olen küll nüüdseks asendanud retuuside/jeggingsitega, aga kõik muu on jätkuvalt paras :)

Tahtsin teie käest uurida kandekottide/linade kohta. Nagu näha, siis inimesed jagunevad kaheks - ühed, kes arvavad, et see on täiesti mõttetu raha raiskamine (eriti veel novembribeebi puhul) ja teised, kes ei suuda ära kiita. Kuigi lina näeks küll ilusam välja, siis ma eelistaksin (vist) kotti, sest nagu ma olen aru saanud, siis sealt on näiteks last lihtsam kätte saada ilma teda äratamata. Ma olen uurinud ja valikuid tundub jälle ääretult palju olevat, siis kas keegi oskab soovitada mingit konkreetset (mudelit/firmat), mida võiksin vaadata? Mida ma üldse peaks koti valikul silmas pidama? :)

Kuna ma saan ikka päris palju erinevaid küsimusi raseduse teemal, siis mõtlesin, et võin teha mingisuguse küsimuste-vastuste postituse sel teemal? Ühesõnaga kui teil on küsimusi, siis jätke need näiteks siia samasse postituse alla :)

Kommentaarid
K
Kätlin
Ise olen kasutanud mõlema lapsega just lina, kui väike beebi siis oli rõngaslina,mis üle ühe õla on ja pikkkandelina ka, kodus kasutasin just rõngaslina ja panin last vahepeal selles magama,kui gaasivalud olid ja oli väga lihtne last koos linaga voodisse pãrast panna ja pikkalina saab ka ilusti lahti teha,et tõsta voodisse ära, siis just jääb ta oma nn. pessa mõtlen. Kotti pole kasutanud,ei oska võrrelda.
M
Marili
Kui veel sellist blogi ei tea, siis soovitan vaadata :) Mu tuttav peab seda, kes teeb ka samal teemal koolitusi nt http://lapsekandmisest.blogspot.com.ee/
M
My
Kõhukottidest vaata Ergobabyt, Manducat, Tula Baby Carrier. Eks on teisigi häid, aga need peaksid olema kindlapeale minek. Peaasi, et lapse puusad peaksid olema õiges konnaasendis, mitte rippu. Googelda seda, siis näed vahet
M
My
Lina või koti kasutamine oleneb natuke ka lapsest. Mõnele ei meeldi seal üldse olla, teisele jälle meeldib väga. Väga kaua ei tohiks muidugi beebit seal hoida - nii lapse kui ka sinu :D seljale on ikka kasulikum kui ta seliliasendis magab. Kui võimalus on, siis kumbki võiks vast olemas olla. Ideaalne oleks kui saaksid kuskilt prooviks laenata ja vaadata kuidas meeldib, aga last peab sinna harjutama ka. Kohe peale esimest proovi, ei maksa järeldusi teha. Meil oli lina, sest sinna saab beebi kohe sünnist natuke õigemasse asendisse siduda. Kulus ära, aga eluliselt oluline ei olnud. Minu beebi oli muidugi väga aktiivne liikuja, hakkas väga vara keerama ja roomama ja ei püsinud kuskil paigal. Seega ka linas mitte väga kaua - tahtis ringi vaadata ja liikuda. Panin teda hästi palju tekile ka maha muidu, et sain ikka oma asjad tehtud., asjatas ja vähkres ka omaette. Et oleneb täiesti lapsest. Ma kannan teda palju ka niisama süles, on lihtsam tal asendit muuta, ta ei püsi kaua ühes asendis. Käime jalutamas ka nii. Siis ta saab paremini vaadata ja katsuda ja elu näha ja mina oskan juba ühe käega kõike teha ??. Ta on muidugi juba suurem, aga veel ei kõnni. Käelihased saavad mul sellist trenni, et jõuan mehest ka kauem teda hoida ?? Soovitan hankida suure võimlemispalli muidu kui sul juba ei ole. Sellega on mugav ka rasedana ennast venitada ja võimelda ja hiljem juba beebit hüpitada kui peaks mingid gaasiprobleemid või jamad olema. Selline kerge vetrumine enamasti rahustab beebisid jube hästi ja endal on kergem seda seal põrkudes teha. Beebiga saab võimelda ka selle peal, meil oli täielik must have kuni ma selle katki istusin ?? Sai vist liiga palju vatti.
M
M
Mina hakkasin ka varuma varakult asju. Augustiks olid kôik asjad olemas ja detsembris oli tähtaeg- nagu välk selgest taevast tuli see kui mind septembrist pandi kuni raseduse löpuni voofdireziimile- vot siis ei jôudnud ka ára tànada ennast, et kôik ostetud oli :)
J
jana
Tere, minu laps on septembris sündinud ja kasutasin just kõhukotti ka tegelikult talvel näiteks poes käies. Tegelikult aitas, aga kott mind just kodus eriti, kuna minu beebil oli periood, kus ta oli nõus ainult minu küljes olema ja no ma ei tea, kuidas ma süüa wc käia jne oleksin siis saanud. Olen kasutanud Babybjörni kotti ja Ergobabyt. Soovitan pigem viimast, kuna peaks olema lapsele parem (raskus vajub pepule ja on õige ergonoomiline konnaasend). Hetkel laps juba siis aastane ja kaalu üle 11 kg ning päris hea on vahest kasvõi metsas ta kotti pista (Ergobaby puhul ei ole raskus sul õlgadel vaid puusal, selg ei väsi). Soovitan FBs sellist gruppi nagu Lapsekandmine, seal teadjad inimesed ja oskavad samuti aidata. Ilusat ootust :)