MARILIIS ANGER  

  25. oktoober 2016  

Kuidas koristada ja organiseerida oma riidekappi

Elustiil     soovitused ja nipidGarderoobi korrastamine võib tunduda päris tüütu ja eriti kui sa oled nagu mina, kes emotsioonide ajel ostab erinevaid asju kokku ning siis hiljem kannab vaid ühe korra (või pigem mitu aastat hiljem avastab siltidega asju teadmata isegi, et tal see olemas on). Võtsin ennast kätte ja tegin ühe suurpuhastuse ja võta ka sina omale see aeg ning vaata kriitilise pilguga üle oma garderoob, sest fakt on see, et sa kannad 80% ajast vaid 20% oma riietest!
Siin on minu nõuanded ja soovitused sulle, et kuidas koristada ja organiseerida kõige efektiivsemalt.


Sorteeri riided kolme hunnikusse - "viska ära", "anna ära / müü" ja "jäta alles".
Tundub küll ahvatlev jätta igaksjuhuks alles kõik vanad lemmikud, mida sa ei ole juba ammu kandnud, sest äkki sa siiski otsustad seda teha homme, aga siiski tee süda külmaks ja pane asjad õigesse hunnikusse ning pea meeles, et uued asjad vajavad ju ka ruumi!

Kui sa ei ole seda asja kandnud juba kaks aastat (või isegi pool aastat), siis on aeg sellest lahti õelda. See lihtsalt võtab ruumi su kapis ja kui sa pole seda seni kandnud, siis ei hakka sa ka seda tulevikus tegema, nii et pane see heaga õigesse hunnikusse!
Muidugi kui sul on mõni imeline kleit, mida sa pole veel jõudnud kanda, sest see ootab seda õiget kohta ja aega, siis see jäta alles, aga kõik igapäevasem läheb.

Ma arvan, et ma pole ainuke, kes on ostnud eseme numbri või kaks väiksema, sest homsest hakkan trenni tegema ja siis see läheb selga ju?! Vale. Need riided ootavad siiamaani seda müstilist homset ja kui aus olla, siis need isegi ei meeldi mulle enam ja pole ka vaja, et nad tekitaksid halba enesetunnet, kuna nad lihtsalt ei lähe selga. Kui lõpuks võtadki need vajalikud 5 kilo alla, siis ongi see hea ettekääne enda premeerimiseks ja millegi ilusa ostmiseks!

Jäta alles asjad, mis moodustavad su garderoobi põhja st. klassikalised ja kõigega sobivad esemed. Kui sul on olemas hea ja tugev põhi, siis saad väga lihtsalt nende riiete juurde erinevaid asju/stiile miksida.


Kui oled saanud riidete sorteerimisega ühele poole on aeg organiseerimise jaoks. Jagage alles jäävad riided vastavalt aastaaegadele ja pange hetkel mitte vajaolevad riided pööningule/keldrisse või lihtsalt kastidesse hoiule. Pole vaja, et see valge suvine siidkleidike ripuks su kasuka kõrval kui sa seda nagunii see hooaeg ei kanna ju? See annab jällegi parema ülevaate, mis sul on ning lisaks on ka ruumi rohkem.

Jaga riided tüübi järgi ehk kõik särgid pane kokku ühte kohta, püksid teise jne. Jagage need omakorda veel värvi järgi, sest nii leiad kiiresti vajalikus toonis eseme.

Tee vajalikud pildid riietest, mis kavatsed internetis müüki panna või uuri millal toimub järgmine kirbukas, et seal need maha müüa. Samas võite leppida kokku sõbrannadega, et ka nemad teevad oma garderoobis suurpuhastuse ning siis saate teha ühe mõnusa õhtu, kus saad lahti enda vanadest riietest ning samas võid leida ka midagi "uut" sõbrannade asjade hulgas. Ühe mehe vana on teise mehe uus!
Kui otsustad riided annetada, siis võta ühendust mõne kohaliku heategevusorganisatsiooniga.


Loodan, et sellest postitusest on abi ja pea meeles, et korras garderoob ei ole lihtsalt korras garderoobi vaid ka ajavõit - sa näed, mis sul on ja ei pea otsima kuhjade alt.
Kui tihti te korrastate oma kappe / garderoobi ja kas teil on mingi süsteem?   

0 KOMMENTAARI

  3. september 2016  

Internetist tellimine

elustiil     soovitused ja nipid

Ma olen kindel, et sa oled näinud neid vilkuvaid reklaamikesi, mis lubavad olematu raha eest imeilusaid ja moekaid riideid, eks? Samuti olen ma kindel, et sa oled mõelnud ka sellele, et mis konks on ja kas see pole mitte liiga hea, et tõsi olla? Enamasti kahjuks see ongi! Täna jagan oma kogemusi Aasiast tellimisega ja räägin, mida tasub tellimisel vaadata
Riided, mis ma olen tellinud on nähtavad näiteks mu riietuse postitustel ning alati on ka pildi alla märgitud, kus kohast see tellitud on.

Nende aastate jooksul, mis ma olen tellinud on mul olnud vaid 2 halba kogemust. Esimene kord oli suhteliselt alguses ja siis ma veel ei teadnud asju. Ma tellisin ilusa valge bodycon kleidi, mis nägi välja täitsa okei, aga kui selga panin, siis selgus, et see on tehtud kõige läbipaistvamast materjalist üldse :D Teinekord tellisin pluusi, mis oli niiskust saanud ja siis hallitama hakkanud. Kirjutasin kohesel sinna poodi ja rääkisin oma loo ära ning nad saatsid mulle (tasuta) uue pluusi! 

 

Alati vaata mööte
See on kõige tähtsam asi, sest need on alati ühest äärmusest teise ja isegi kui tellid ühelt leheküljelt. Kannan Euroopa suurust M, mis vastab enamasti Aasia L suurusele ja näiteks viimati tellisin SheIn'ist mantli Aasia suuruses XS ning pluusi XXL. Kui sa ei näe kuskil mööte, siis kirjuta neile ja küsi - parem karta kui kahetseda, eks?
Paljude asjade juurde on kirjutatud suuruseks one size st. see sobib kõige paremini Euroopa S (või isegi XS) suuruse kandjale.

Olen tähendanud, et kleidid on lühikesed (ning sobivad kõige paremini 160cm või alla selle pikkusele). Isegi kui möödud tunduvad normaalsed, siis näiteks alusseeliku otstarbest nad väga aru ei saa ja tihti seda polegi või kui on, siis see ei kata mitte midagi ära.
Lisaks on kampsunitel suhteliselt lühikesed varukad või äkki on mu käed lihtsalt ebanormaalselt pikad?!

 

Materjal
Puuvillast tehtud kleidid ja pluusid on alati kindla peale minek. Ma väldin materjale nagu pits, šifoon ja siid, sest need pole ligilähedased sellele, mis peaksid olema ja enamasti ei istu ka seljas üldse hästi. Kui ma tahan tellida midagi "nahast" või "karvast", siis alati vaatan, et keegi oleks selle varem tellinud ning tagasiside jätnud. Vastasel juhul võib nahk välja näha nagu vakstu - läikiv ja odav.
Samuti ei soovita ma tellida Aasiast omale talveriideid, sest need lihtsalt pole piisavalt soojad. Näiteks mantlitel / jopedel pole sisevoodrit ja pigem sobivad nende talveriided meil kevadel & sügisel kanda. 
Kottide / jalanõude tellimiseks soovitan vaid SheIn / Choies. Ma olen tellinud üpris palju kotte ja kõik on siiani terved (enamasti sangad annavad lahti) ning 2 on mul suhteliselt igapäevaselt kasutusel juba aastaid olnud ja olen kandnud ka väga raskeid asju ning kõik on ok. Kottide puhul tasub samuti väga jälgida mööte, sest muidu võid üllatusena suure koti asemel saada väikse kotikese, kuhu sisse on raske isegi rahakott mahutada. 

 

Kohaletoimetamine võtab aega
90% nendest Aasia odavatest poodidest pakub tasuta saatmist, mis enamasti võtab aega mõned nädalad. Kui sul on kiire, siis saad alati maksta ja valida express shipping ning siis nad saadavad asjad DHL, FedEx vm kulleriga ja sel juhul on asjad kohal umbes nädalaga. Kohaletoimetamise kiirus sõltub suuresti ka sellest, et mis aeg parajasti on (pühad jne). Kui tahate kellelegi midagi jõuluks Aasiast tellida, siis hiljemalt oktoobri lõpus / novembri alguses peate oma tellimuse ära tegema ja siis on lootust, et asi jõuab kohale õigeaegselt. Näiteks tellisin ükskord jõulukingiks novembri keskel onesie õele, mis jõudis lõpuks jaanuari lõpu poole kohale.

Mu 3 lemmikut poodi ja nende kohaletoimetamise ajad enamasti:
SheIn - 2 nädalat
ROMWE - 3 nädalat
Choies - 3-4 nädalat

Enamasti toimetab paki kohale kuller (kes ei helista ette) ja teinekord pean ise postkontorisse järgi minema. Mõnikord saadetakse SMS, teinekord jälle tuleb paberil teade. Millest see oleneb, seda ma ei tea. Kui sind pole kodus see hetk (või kuhu iganes sa paki lased toimetada), siis viiakse see postkontorisse ja postiljon toob teadetise ning saad ise järgi minna.

 

Mu kõige lemmikumad poed on SheIn ja Choies, kuigi hinnad seal on võrreldes teistega pisut kõrgemad on nende kvaliteet ka parem. Samas võid kindel olla, et kui tellid mõne kallima (50+ €) asja, siis selle kvaliteet ja viimistlus on väga hea. Nende tootefotod on alati ilusad ning lisaks saab enamus toodete kohta lugeda ka päris inimeste tagasisided. SIIN on hea näide SheIn kohta ning SIIN Choies'i - kerige lehte alla poole ning näete inimeste pilte ning tagasisidet. Pole vöörad ka Persunmall, SammyDress, ChicNova, RoseGal, Dresslink... aga nendest kohtadest ma väga ei soovita tellida, sest kvaliteet ei ole üldse hea. Samas mida sa loodad saada kui pluus maksab 2€ ?

Millised on teie kogemused Aasiast tellimisega?

shein, romwe, choies

   

1 KOMMENTAAR